Ozonoterapia

Ozonoterapia

Ozonoterapia to terapia za pomocą mieszaniny tlenowo-ozonowej, która umożliwia zwalczanie grzybów, bakterii i wirusów.

Co to jest Ozon?
Ozon jest jeden z bardzo ważnych gazów występujących w stratosferze otaczającej Ziemię. Powłoka ozonowa jest filtrem uniemożliwiającym przenikanie szkodliwych dla zdrowia promieni ultrafioletowych. Ozonoterapia czyli terapia tlenowo-ozonowa to niekonwencjonalna metoda lecznicza, która traktowana jest jako metoda wspomagająca leczenie podstawowe, zwłaszcza wtedy kiedy nie jest ono zadowalające. Jest to odmładzanie i oczyszczanie organizmu. Zabieg polega na pobraniu ok. 200 ml krwi z żyły, na ozonowaniu jej i natychmiastowym oddaniu do tej samej żyły.  Zaleca się 10-15 takich zabiegów, najlepiej 2 w tygodniu. W metodzie jest możliwość dokładnego dozowania ozonu do hemoglobiny i osocza krwi za pomocą naczynia podciśnieniowego. Ozon i tlen są dostarczane w dużej ilości naczyniami krwionośnymi w rejon zapalny organizmu. W środowisku o dużej ilości ozonu giną bakterie, wirusy, i grzyby.
Działanie ozonu na organizm: poprawia dotlenienie tkanek, poprawia warunki krążenia krwi w naczyniach, uelastycznia błonę komórkową, przez co krwinki czerwone łatwiej przemieszczają się przez naczynia włosowate, powoduje wzrost odporności organizmu poprzez pobudzanie układu immunologicznego i produkcję limfocytów T, pobudza mechanizmy obronne, mające korzystny wpływ na procesy zapalne, wykazuje silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i pierwotniakobójcze, oraz inaktywuje wirusy. 
Za pomocą ozonoterapii leczy się m.in.: trudno gojące się rany, przetoki, oparzenia i owrzodzenia kończyn dolnych (powstałe na skutek przebiegu cukrzycy i schorzeń naczyń żylnych), choroby neurologiczne np. stwardnienie rozsiane, zespół przewlekłego zmęczenia, wysiękowe zapalenie stawu, miażdżyca, uogólniona i zarostowa tętnic kończyn dolnych, powikłania cukrzycy, takie jak stopa cukrzycowa, angio- i neuropatia cukrzycowa, zwyrodnienie stawów, reumatyzm, borelioza, dna moczanowa, choroby skórne, zawroty głowy, migreny, uszkodzenia wątroby po infekcjach, alkoholu, nieżyty żołądka, owrzodzenia jelit.
facebook instagram